Facebook İletişim ve Çağrı Merkezi Numaraları

Facebook İletişim ve Çağrı Merkezi Numaraları

Çağımızın sosyal medya alanında ki en büyük yapımcısı şüphesiz Facebook! Peki Facebook ‘ u bu kadar iyi yapan özellikleri neler ? Facebook iletişim, çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri numaraları nelerdir? Yazıda bu konular hakkında bilgiler içermektedir.

Facebook İletişim

İlk açıldığında kurucusu olan Mark Zuckerberg tarafından sadece okuduğu okul olan Harvard Üniversitesi’nde ki öğrencilerin birbirleri ile iletişime geçme, arkadaşlık kurma ve çeşitli iletişim araçlarını kullanabilmelerini sağlamaktı. Fakat daha sonra The Facebook ile hayata geçen bu proje oldukça ilgi çekici bir hal aldı. Üyeleri tarafından çok tutulan hatta farklı üniversitelere de kayan yapısı Mark Zuckerberg’ in aklına günümüz sosyal medyasının lideri olan Facebook ‘u getirdi. O günden sonra artık Facebook dünya merkezli bir sosyal ağ olacaktı.

Ki öylede oldu. Şu anda 1.5 milyardan fazla üyesi bulunan Facebook gelmiş geçmiş en büyük ağ olarak gözüküyor. Forbes rakamlarına göre de Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ‘in net serveti 70 küsür milyar dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu dünya üzerinde en zengin ilk 5 insan anlamına gelmektedir.

Facebook Çağrı Merkezi

Peki böylesine devasa büyüklükte bir sosyal ağın müşteri hizmetleri yada çağrı merkezi gibi birimleri de bulunuyor mu? Takdir edersiniz ki 1.5 milyar üye ile başa çıkmak baş başlına bir kaos ortamı demektir. Bu yüzden de Facebookta Google ‘ da ki gibi çeşitli Support diye adlandırabileceğimiz Yardım Sayfaları departmanları kurmuştur. Bu departmanlar da Facebook ‘ un ürünleri olan Whatsapp, Instagram, Messenger, Adx, Facebook Reklamları ve daha bir çok departmanlar da dahil.

Bu ürünlerin yanı sıra Yardım Sayfaların da aradığınızı rahatça bulabileceğiniz ilgili yönergeler de mevcut. Bulunamadığı takdir de Community diye adlandırabileceğimiz türkçe de topluluk anlamına gelen mini konu forumlar yer almaktadır. Facebook kullanıcısı ilgili departman da yaşadığı sorunu eğer ki Yardım Sayfasında ki yönergeleri de takip ederek bulamıyorsa, bahsi geçen forumda ki üst düzey bilgili kişilere danışarak birebir soru – cevap şeklinde sorununu giderebiliyor.

Facebook Müşteri Hizmetleri Numarası

Facebook ile direkt olarak iletişime geçebileceğiniz müşteri hizmetleri numarası maalesef bulunmuyor. Çünkü takdir edersiniz ki böylesine büyük bir sosyal ağın müşteri temsilcisi departmanı her saniye meşgul olacaktır. Bu yüzden Support sayfaları yer alıyor. Bu sayfaların ayrı ayrı departmanlarının mail adresleri aşağıda yer almaktadır. Aynı zaman da Facebook kullanıcılarına anlık mesajlaşma, video yükleme, fotoğraf paylaşma gibi bir çok imkan da sunmaktadır. Sizlerde sorununuzu dile getirebileceğiniz departman maillerine aşağıdan ulaşabilir sorununuzu bir önce çözebilirsiniz.


Profil ve Hesap sorunları :
disabled@facebook.com
İstek, talep, öneri :
info@facebook.com
Güvenlik ve gizlilik problemleri :
privacy@facebook.com
Bir grubu, kişiyi ya da olayı şikayet:
appeals@facebook.com
Dil, Profil ve teknik yardımlar :
help@corp.facebook.com
Facebooku uyarmak, site sorunları, sayfa açıkları vs.:
warning@facebook.com

 

Değerlendirme
İnceleme Tarihi
İçerik
Facebook İletişim ve Çağrı Merkezi Numaraları
Editör Oyu
51star1star1star1star1star

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*