Açıköğretim Fakültesi İletişim Numaraları

Geleceğine her anlamda yön vermek isteyenlerin ve aynı zamanda hayatını iş hayatına devam edenlerin en çok başvurduğu öğrenim şekli olan Açık öğretim Fakültesi şu anda ülkemizdeki üniversitelerin yalnızca 3 ünde neredeyse sınırsız denilebilecek kontenjalar ile ikinci bir diploma isteyenlerin yada eğitim hayatlarını açıktan tamamlamak isteyenlerin destekçisi oluyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi , Erzurum Atatürk Üniversitesi ve İstanbul üniversitesi YÖK tarafından belirlenmiş açık öğretim fakültelerine sahip olan 3 üniversite olarak bulunmaktadırlar. 4 yıllık lise öğrenimini bitirdikten sonra eski adı ile YGS LYS Yeni sınav sistemi ile tek oturumda yapılması planlanan sınava girip en az taban puanı aldıktan sonra tercih döneminde üniversitelerin açık öğretim fakültelerinden herhangi bir açık öğretim fakültesini tercih edip kazandıktan sonra yapacağı işlem kazanılan okulun öğrenci işlerine hiç gitmeden internet sitesi ve ya telefon ile evden rahatlıkla tercih işlemi yapılabiliyor tek yapılması gereken kazanılan üniversitelerin kayıt döneminin takip edilmesi olacaktır.

 

Açık Öğretim Fakültesine Nasıl Kayıt Yaptırabilirim ?

Lise veya dengi okullardan mezun olunduktan sonra üniversite sınavına giren ve en az taban puanı alan her öğrenci açık öğretim fakültesine kayıt yaptırabilir. Üniversite sınavı bitimi ardından puan ve sıralamalar açıklanması sonrasında tercih döneminde okulların ilgili bölümü tercih edilmesi yeterlidir. Kişinin kayıt yapmasının önünde aktif olarak bir işte çalışması yada o öğrenim yılında farklı bir okulda örgün eğitim alması Üniversitelerin Açık öğretim Fakültesine kayıt yaptırılmasına engel değildir. Aksine Açık öğretim fakültelerinin bir diğer amacı kişilerin farklı alanlarda kendisini geliştimeye açık hale getirmesine zemin hazırlamaktır.

Açık Öğretim Fakültesi kazanıldıktan sonra bulunduğunuz ilin Açık öğretim Merkez binasını yada kazandığınız okulun Öğrenci işlerini arayarak okula kayıt için gerekli evraklarını varsa daha önce gördüğünüz dersleri saydırma gibi durumların bilgisini alabilir ve maksimum iki gün içinde işlemlerinizi halledebilirsiniz

Eğer sizde herhangi bir üniversitenin açık öğretim bölümüne yerleştiyseniz aşağıda vereceğimiz numaralardan sizin ile ilgili olanla irtibata geçerek kayıt ve diğer işlemlerinizi halledebilirsiniz. Eğitim-Öğretim hayatınızda sizlere başarılar dileriz .

 


ANADOLU ÜNİVERSİTESİ


ADRES
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye

7/24 AÇIK İLETİŞİM NUMARASI
0850 200 46 10-19 (10 Hat)

E- POSTA ADRESİ
aofak@anadolu.edu.tr

ERZURUM ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ


ADRES
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 ERZURUM

İLETİŞİM NUMARASI
0 442 444 9282

E POSTA ADRESİ
aof@atauni.edu.tr

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ


ADRES
Süleymaniye Mahallesi, Bozdoğan Kemeri Cd. No:1, 34134 Vezneciler, Fatih/Fatih/İstanbul, Türkiye

İLETİŞİM NUMARASI
0 212 440 00 44

FAX NUMARASI
FAX NUMARASI      0 (212) 440 00 45

 

Değerlendirme
İnceleme Tarihi
İçerik
Açıköğretim Fakültesi İletişim Numaraları
Editör Oyu
51star1star1star1star1star

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*